У профорієнтаційній роботі Центр «Гуманітарні технології»використовує такі підходи: інформаційний, діагностико-консультаційний, розвиваючий, активізуючий.
За роки використання комплексу «Профорієнтатор-UA» наш Центр накопичив багатий досвід застосування діагностико-консультаційного підходу, яким ми хотіли б поділитися. Він використовується в профорієнтаційній роботі, пов’язаній з обранням профільного навчання, навчального закладу, фаху, сфери діяльності, кар’єрного консультування тощо. При використанні комп’ютерної діагностики високі результати цього підходу досягаються у процесі індивідуального консультування психолога за результатами проведеного тестування.
- ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З УЧНЯМИ СЕРЕДНІХ ШКІЛ, З УРАХУВАННЯМ ЇХНІХ ІНТЕРЕСІВ, ЗДІБНОСТЕЙ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ
На підставі результатів тестування відбувається індивідуальна консультація психолога, яка дозволяє визначити схильність учня до того чи іншого виду діяльності, співставляючи його особистісні якості й вимоги до тих професій і сфер діяльності, де він зможе максимально себе реалізувати.
- ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ З УРАХУВАННЯМ ІНТЕРЕСІВ, СХИЛЬНОСТЕЙ І ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ
Завдяки комп’ютерним технологіям, автоматизовані процеси тестування, підрахунку результатів і адміністрування, що дозволяє отримати об’єктивні результати, вирішувати широкий спектр діагностичних задач, включаючи діагностику особистості й групи. Комп’ютерні технології дають можливість акцентувати увагу педагогів і психологів на організації профільних класів.
Для проведення тестування може використовуватися практично будь-яке приміщення, оснащене комп’ютерним обладнанням. Залежно від кількості задіяних комп’ютерів, пропускна спроможність комплексів може досягати 20 осіб за годину. Спеціалісти можуть також використовувати автономні й дистанційні версії тестових комплексів, що дозволяє їм проводити тестування в інших містах України.
- ПЕРСОНАЛЬНИЙ ПІДХІД ПРИ УКЛАДАННІ ДОДАТКОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ І ПІДГОТОВЦІ ДО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
- ПРОГРАМИ СТИМУЛЮВАННЯ АКТИВНОСТІ ТА РОЗВИТКУ: РОЗШИРЕННЯ ОСОБИСТІСНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ЯКІ СПРИЯЮТЬ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТАРШОКЛАСНИКІВ
- ВЗАЄМОВИГІДНА СПІВПРАЦЯ З ВИЩИМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ ТА КОМПАНІЯМИ-РОБОТОДАВЦЯМИ
На днях відкритих дверей представники вишів надають інформацію про сам навчальний заклад, підготовчі курси, факультети та спеціальності, за якими проводиться підготовка. Під час презентацій, семінарів і зустрічей з представниками організацій-роботодавців, які проводять центри профорієнтації, старшокласники дізнаються про реальний стан ринку праці, про спеціальності, що користуються попитом, і можливості побудови кар’єри. У перспективі це сприяє проведенню професійних проб і стажуванню молодих спеціалістів у різних організаціях.
Більш детальна інформація:
- www.proforientator.com.ua (Київ);
- www.proforientator.ru (Москва).